Menu Zavrieť

COOP Jednota nahrádza plasty ekologickými materiálmi

      Žijeme v konzumnej dobe  a plasty pohlcujú našu planétu.  Výrazne ju znečisťujú a poškodzujú.  Preto sa neustále hľadajú  riešenia, ako zabrániť ekologickej  katastrofe. Vznikajú bezobalové  predajne, realizujú sa projekty  ako vyčistiť moria a prírodu  a obchody sa snažia obmedziť  predaj plastových výrobkov.

     Aj COOP Jednota už pred 10 rokmi vyradila z predaja klasické plastové igelitky, ktoré  boli nahradené taškami z rozložiteľných  materiálov a už niekoľko rokov ponúkame spotrebiteľom aj nákupné tašky z bio bavlny, juty či recyklovaných PET fliaš.

     Záleží nám na životnom  prostredí a v ekologických opatreniach  pokračujeme aj tento rok. Postupne vyraďujeme slamky, aj  plastový riad a nahrádzame ich  produktami vyrobenými z cukrovej trstiny, plastové tyčinky do uší vymieňame za bambusové.

     Jednou z noviniek v celom sortimente pre zákazníkov sú aj ekologické vrecká do koša, ktoré sa vďaka špeciálnemu oxodegradovateľnému zloženiu v prírode  rozložia. V ponuke ich už má väčšina z takmer 2 200 predajní obchodného systému.

     COOP Jednota spúšťa aj ďalšiu novinku, a to sáčky určené na balenie pečiva, ovocia a zeleniny vyrobené taktiež z materiálu, ktorý sa v prírode rozloží na vodu, CO2 a biomasu.

     Maloobchodná sieť tak ročne ušetrí životnému prostrediu 40 ton plastu. Vnímame ako svoju povinnosť vyvíjať aktivity smerujúce k znižovaniu záťaže prírody. Našťastie, aj spotrebitelia začínajú byť čoraz viac ekologicky orientovaní. Slovenský zákazník je však stále  citlivý na cenu a nie je jednoduché úplne zmeniť jeho nákupné správanie. Snažíme sa ho preto v našich predajniach edukovať  aj formou nápisov, nálepiek a bannerov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *