Menu Zavrieť

Letná turistická sezóna v našich predajniach

      Nie je prehnaným tvrdením, že žijeme v skutočne ťažkom období. Začiatok roka 2021 bohužiaľ pokračoval v trende roka minulého a z ekonomického aj zdravotného hľadiska bol pre nás všetkých veľmi nepriaznivý. Koronakríza sa dotýkala už nás všetkých, nebola to len vzdialená chiméra. Niektorí z nás pracovali s obmedzeniami doma, či v práci, niektorí museli zostať vo svojich domovoch s deťmi alebo v karanténe, iní pracovali dvakrát viac ako bežne, aby zabezpečili zvýšené požiadavky na stravu, ochranu zdravia, či zabezpečenie poriadku. Bol a stále je problém vycestovať za hranice alebo sa cez hranice dostať k nám, a tak ostali mnohí členovia rodín odrezaní, v styku len na diaľku. Stále musíme dodržiavať mnohé obmedzenia, aby sme uchránili svoje zdravie, ale aj zdravie ľudí v našom okolí.
       Pandémia koronavírusu sa dotýka aj COOP Jednoty Liptovský Mikuláš a všetkých jej pracovníkov, a to v mnohých smeroch. Práce bolo a stále je nad hlavu, bolo potrebné zabezpečiť ochranné a dezinfekčné prostriedky pre predavačky, ktoré boli v prvej línii a aj ďalších pracovníkov a samozrejme aj pre zákazníkov, či už na dezinfekciu pri vstupe do predajne, ale aj na samotný predaj. Náklady na zabezpečenie ochranných prostriedkov sa vyšplhali na desaťtisíce EUR. Samotní pracovníci v predajniach musia pracovať v sťažených podmienkach, s rúškami na tvárach, zvýšenou hygienou, maximálnou opatrnosťou a pritom vo väčšom nasadení. Dúfame však, že aj vďaka stále vyššej zaočkovanosti a s tým súvisiacim postupným uvoľňovaním opatrení sa letná turistická sezóna vydarí a preto sme sa na ňu pripravili.
       Máme to šťastie, že podnikáme v regiónoch, ktoré sú turistami vyhľadávané, či už v zime, ale najmä v letných mesiacoch. Ich výpadok v lete by iste znamenal rozsiahle straty na obrate našich predajní. Veríme však, že vzhľadom na čoraz lepšiu epidemickú situáciu na Slovensku a rovnako tak v okolitých krajinách, budú hranice v lete otvorené a Slovensko sa stane prvým plánom pre dovolenku tak našich krajanov, ako aj obyvateľov blízkych štátov.
       Leto je v obchodoch mimoriadne náročné aj bez koronakrízy, nie to ešte s ňou. Vysoké teploty, množstvo turistov, zmenené nároky všetkých zákazníkov súvisiace s grilovaním, opaľovaním sa, pobytom pri vode, prázdninami detí a rodinnými stretnutiami, to všetko kladie vysoké nároky na zabezpečenie tovaru v správnej štruktúre a množstvách tak, aby nič nechýbalo a zákazník odchádzal z predajne spokojný. V tejto dobe k tomu musíme pripočítať dodržiavanie rôznych opatrení, ich vyžadovanie od zákazníkov, sťažené podmienky v práci.
       Ako po iné roky, tak aj toto leto zabezpečíme doplnenie sortimentu o „letné tovary“ – opaľovacie krémy, grilovacie uhlie, sezónne mäsové výrobky, nápoje, hračky a mnohé ďalšie. Podľa potreby budeme rozširovať otváracie hodiny a zvyšovať frekvenciu zásobovania predajní najmä čerstvými tovarmi. Pripravujeme posilnenie zásobovania pečiva, ovocia a zeleniny, konzerv, minerálnych vôd a piva.
       Veríme, že aj počasie vyjde a leto tak naplní predpovede meteorológov. Slovensko je predsa krásne a oplatí sa ho lepšie spoznať. Stavme na bezpečnosť a dovolenkujme na Slovensku!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *