Menu Zavrieť

Mikuláš, Mikuláš, prišiel zas!

          A nepriniesol nám len sladkosti, ale aj poriadnu nádielku snehu. Akoby sa rozhodol zastúpiť Martina, ktorý mal prísť, ako nám pranostika hovorí, na bielom koni, no neprišiel.
           Keďže Svätý Mikuláš k nám prichodí z neba, poradil si aj s nádielkou snehu, aj keď mu prešmykovali predné kolesá jeho povozu v snehu a ťažko sa z niektorých miest vyhrabal. Alebo chcel vyskúšať ochotu ľudí pomáhať? Ľudia ani tento raz nesklamali. Pomohli, potlačili, aby Mikuláš nemeškal a nesklamal našich najmenších, ale aj tých starších a v niektorých prípadoch aj najstarších, ktorí ho netrpezlivo vyčkávali v našich predajniach, ale aj v detskom domove. Tentokrát zavítal medzi deti detského domova do domu v Liptovskom Trnovci. Okrem iných, sú tu umiestnení aj siedmi súrodenci z Čadce, ako dúfajú dočasne, lebo im vyhorel ich rodný dom. Rôzne sú osudy detí z detského domova, no väčšinou zlé, veď inak by tam neboli… Veríme, že im ich Mikuláš svojou návštevou aspoň trošku zmiernil. V ostatných domoch detského domova si deti starostlivo vyčistili čižmičky a pokládli ich na okno, alebo pred dvere a ráno si tam našli sladkú odmenu.
           V minulosti Mikuláša sprevádzal aj čert, ktorý vyzvedal, či deti počas roka nerobili neplechu, no my sme ho od tejto cesty odhovorili. Myslíme si, že všetky deti si zaslúžia odmenu, veď aj tie menej poslušné nie sú stále zlé a majú aj dobré vlastnosti. S naším Mikulášom chodí teda len anjel. Spolu zavítali okrem detského domova aj do predajne v Demänovej, supermarketu v obchodnom dome Centrál v Liptovskom Mikuláši a keďže sme v deň Mikuláša otvárali vo Východnej zrekonštruovaný supermarket, nemohol chýbať ani tam…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *