Menu Zavrieť

Podporujeme lokálne komunity

          Družstevné podnikanie je založené na myšlienke vzájomnej pomoci a od svojho vzniku podporovali družstvá rozvoj kultúry, vzdelávania a iné verejnoprospešné účely.
          S cieľom nadviazať na toto historické dedičstvo a umožniť zapojenie sa verejnosti do riešenia rôznych problémov, zveľaďovania a rozvoja svojho okolia, rozhodla sa Nadácia COOP Jednota pred šiestimi rokmi, vytvoriť nový projekt zameraný na podporu lokálnych komunít. Týmto projektom chcela dať príležitosť občanom a zároveň naším zákazníkom zúčastniť sa na rozvoji svojej obce a zvýšiť kvalitu svojho života, a to najmä formou poskytovania finančných prostriedkov.
          O udelenie grantu mohli požiadať orgány miestnej samosprávy, mimovládne organizácie a vzdelávacie inštitúcie. A tieto organizácie sa od začiatku veľmi činili. V prvom ročníku v roku 2017 nám prišlo 15 projektov. Víťazom tohto ročníka bola obec Východná a najviac hlasov získal projekt Kresané do dreva – drevené plastiky. V druhom ročníku nám už prišlo projektov raz toľko, a tento ročník vyhrala obec Komjatná, časť Studničná, kde za finančnej pomoci Nadácie COOP Jednoty, vybudovali krásne detské ihrisko. V treťom ročníku v roku 2019 vyhral projekt zo základnej školy Mihalya Tompu v Rimavskej Sobote, ktorého žiaci sa už dnes tešia z altánku vybudovanom v areáli tejto školy. Štvrtý ročník vyhrala Obec Harichovce a ich obyvatelia nakupujúci v našej predajni, dali víťazné hlasy vybudovaniu dopravného ihriska. Keďže cez obec vedie frekventovaná cesta z Levoče do Spišskej Novej Vsi, je dopravné vzdelávanie pre deti tejto obce veľmi dôležité. Piaty ročník vyhrala obec Dúbrava, a v nej víťazný projekt pod názvom Vonkajšie fitnes. Víťazom šiesteho, tohtoročného ročníka je obec Lúčky, kde vyhral projekt – Relaxačné posedenie pod Lúčanským vodopádom, na ktorého vybudovanie má obec čas do budúceho leta.
          Tak, ako bolo na začiatku spomenuté, do prvého ročníka bolo zaslaných 15 projektov, a čo ročník ich počet sa stále zvyšoval. Za doterajších 6 ročníkov nám prišlo viac ako 300 projektov. Z takého množstva nebolo ľahké vybrať tie najlepšie, ktoré si zaslúžia finančnú pomoc v sume 6 000,- €, lebo tú by sme najradšej poskytli všetkým, no nie je to možné. Šesť ročníkov máme úspešne za sebou a nám ostáva tešiť sa na ten nasledujúci – siedmy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *