Menu Zavrieť

www.ejednota.sk – e-shop COOP Jednoty Liptovský Mikuláš

      Žijeme v rýchlej dobe plnej moderných vymožeností v tých najrôznejších oblastiach. Ovplyvňujú všetkých nás, mnohé z nich znásobujú už aj tak vysokú dennodennú hektiku života. Na uliciach vidíme množstvo ľudí zahĺbených do sledovania svietiacej obrazovky v ich ruke, v domovoch je najčastejším programom sledovanie televízie, či monitora počítača a tabletu. Nechceme, aby nám unikla čo i len jedna správa, sledujeme všetko a všetkých, potrebujeme byť informovaní…
      Potom však existujú aj technológie, ktoré nám naopak pomáhajú tento nerovný boj s rýchlosťou a množstvom povinností zvládať. Aby sme mali pri veľkom objeme práce čas aj na rodinu, na priateľov a v neposlednom rade aj na seba, musíme ten čas niekde ušetriť. Niektorí z nás stúpia pri ceste z práce silnejšie na plyn, iní obmedzujú pracovné stretnutia, ďalší menej spia. No a tí šikovní nakupujú on-line.
      Áno, nákupy on-line, čiže nákupy cez internet, sa stali hitom ostatných rokov. Je jedno, či sa jedná o oblečenie, elektroniku, knihy, či potreby pre kutilov, všetko je „na nete“. Rýchlosť, akou sa dostanete k svojmu vysnívanému alebo jednoducho len potrebnému výrobku je vysoká, pohodlie je zaručené. Veď čo je bezproblémovejšie, ako si doma sadnúť do kresla a vyberať si z množstva tovaru práve ten, ktorý je najkvalitnejší, najkrajší, alebo je práve teraz v akcii. Kritérií je mnoho a zákazník je náročný. E-shopy sú ale kvalitné a svojim zákazníkom doprajú všetko.
      Ani COOP Jednota Liptovský Mikuláš, SD v tomto trende nezaostala a ako prvý potravinový reťazec na Liptove spustila začiatkom roka svoj vlastný e-shop na stránke www.ejednota.sk. Spusteniu predchádzala rozsiahla niekoľkomesačná príprava. Bolo potrebné získať podklady o výrobkoch, všetko naprogramovať, zosúladiť so zákonmi, napojiť na už existujúci systém predaja, dobudovať výdajné miesto v predajni. E-shop naplno funguje od 10. januára v predajni Tempo Supermarket v OC STOP.SHOP Liptovský Mikuláš a v prvej fáze bol zameraný na úsporu času zákazníkovi pri výbere tovaru a pri platbe pri pokladni. Zákazník si cez stránku www. ejednota.sk tovar objedná a v ním určenom čase si ho len vyzdvihne pri osobitnej pokladni, kde priamo aj zaplatí. Tým, že objednávku vychystáme za zákazníka sa celý proces nákupu urýchli z priemerných 30 minút na necelú minútu. Ak si predstavíme, koľkokrát za mesiac ideme na nákup, je to úžasná úspora času.
      Náš e-shop sa od začiatku stretol s veľkým záujmom, ktorý enormne zvýšila hrozba zvaná pandémia koronavírusu. Zákazníkov, ktorí chceli nakúpiť takmer „bezkontaktne“ voči iným ľuďom, bolo stále viac a objem využívania nákupov cez e-shop rýchlo rástol. Na vrchole krízy bol takmer nezvládnuteľný, ale nepozastavili sme ho a vďaka obrovskej snahe pracovníkov predajne Tempo Supermarket sme pokračovali v jeho prevádzke.
      Nezastali sme však len na tejto méte. Tovary z nášho Tempa máme v pláne dopraviť priamo k vám, našim zákazníkom – kuriérom až k vám domov. Pripravujeme teda spustenie plnohodnotného e-shopu, ktorý onedlho prinesie bezstarostný spôsob objednávania tovaru, platby zaň cez internet až po dovoz na zákazníkom určenú adresu v Liptovskom Mikuláši a v blízkom okolí.
      E-shop potravín je veľmi náročný projekt, ktorého realizácia má v porovnaní s inými e-shopmi veľa úskalí, avšak jeho prípravou a úspešným štartom sme chceli dokázať, že sa to dá a že kráčame s touto rýchlou dobou. Postupne podľa záujmu zákazníkov budeme túto službu iste rozširovať aj do iných miest v regiónoch, kde pôsobí COOP Jednota Liptovský Mikuláš a veríme, že sa staneme príkladom aj pre kolegov v ostatných častiach Slovenska, ktorí o nej začnú uvažovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *