Menu Zavrieť

Čas radosti veselosti

         V novembri 2020 bolo 10. výročie otvorenia nákupného centra Stop-Shop v Liptovskom Mikuláši, kde sa nachádza aj naša predajňa Tempo. Keďže nám pandémia minulý rok toto okrúhle výročie zabránila naplno osláviť, povedali sme si že nevadí. Oslávime, dúfajúc v priaznivejšiu situáciu, o rok neskôr. Oslávili sme, ale už druhý rok bez hromadných stretnutí pri vystúpeniach umelcov, ako sme zvykli ostatné roky pred pandémiou.
         Vedenie nákupného centra však pri tejto príležitosti pripravilo pre všetkých zákazníkov súťaž o hodnotné ceny. Tejto súťaži predchádzala akcia, pri ktorej zákazníci zbierali za každých 5,- € hodnoty nákupu v ktorejkoľvek predajni obchodného centra nálepky do hracej karty. Podľa počtu nazbieraných nálepiek, si tieto mohli vymeniť za plátennú tašku, hrnček alebo dáždnik. Za naplnenú hraciu kartu dostali nákupnú kartu v hodnote 10,- €, použiteľnú na nákup v ktorejkoľvek prevádzke nákupného centra. Zároveň bol zákazník zaregistrovaný, a tým zaradený do záverečného zlosovania. K cenám do tohto zlosovania sme prispeli aj my – nákupnou poukážkou v hodnote 100,- € a dvoma darčekovými košmi s tovarom každý v hodnote 50,- €.
         Radi sme boli aspoň týmto spôsobom súčasťou osláv otvorenia nákupného centra, ktorého najväčšou prevádzkou je náš supermarket Tempo.
         Po tejto akcii sme pozvoľna prešli do času radosti. Aj takto sa expresívne nazýva predvianočné obdobie. Toto začína 4 týždne pred Vianocami, prvou adventnou nedeľou. V adventnom období by sme sa mali stíšiť a tešiť sa na najkrajšie sviatky roka. Stíšili sme sa, ale tento raz kvôli protipandemickým opatreniam. Tie nám ovplyvnili už vlaňajšie Vianoce a my sme dúfali, že budú v našom živote a v našich spomienkach ako jediné… No, nie je to tak. Ani tento rok sa nemôžeme stretať a tešiť sa na ne spolu so svojimi blízkymi. Už druhý rok chodil aj Mikuláš len v noci a deti sa s ním osobne nestretli. Ale sladké balíčky, ktoré si ráno 6. decembra našli, im pripomenú, že Mikuláš na nich nezabúda. Pri tomto obdarovávaní sme mu aj tento rok pomohli. Poslali sme po ňom balíčky pre 84 detí z detského domova s centrom v Kráľovej Lehote, 25 deťom v detskom domove v Jesenskom a sladkosti do materských škôlok našich odberateľov. Takže Mikuláš napriek všetkému prišiel aj tento rok.
         Aj Vianoce sú už za dverami. Aby sme naším zákazníkom spríjemnili predvianočné nákupy, rozdávali sme k nim malé drevené vianočné ozdoby s ľudovým motívom. A ako po iné roky, aj tento rok sa mohli svojimi nákupmi zapojiť do predvianočnej žrebovacej súťaže.
         Vianoce – čas radosti veselosti. Aby také boli, nezabudnime sa stíšiť a dávať si na seba a svojich blízkych pozor. Pripomeňme si, že zdravie, radosť a spokojnosť sa nedajú zabaliť do žiadneho darčekového balenia na svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *