Menu Zavrieť

Tie najkrajšie dary sú v nás…

Príhovor Ing. Jána Šlauku, predsedu COOP Jednoty Liptovský Mikuláš, SD

         Obdobie okolo vianočných sviatkov má nezvyčajné čaro. Vtedy akosi intenzívnejšie vnímame lásku k svojim blízkym, všetko to dobré, čo je v nás. Za nami je takmer ďalší „covidový“ rok a my si ani neuvedomujeme príchod Vianoc. Keď nás v minulosti otravovalo, že už od začiatku novembra bola v obchodoch vianočná výzdoba a vyhrávali koledy, tento rok by sme naopak prijali, aby sme mohli bez obmedzení navštíviť obchody a nakupovať darčeky pre svojich blízkych a aby sme z rozhlasu počuli vianočnú koledu a nie upozornenia pre zákazníkov, aby dodržiavali hygienické nariadenia.
         Aj keď vďaka e-shopom si určite nájdeme pod stromčekom darčeky, ktoré potešia každého z nás, nezabúdajme na to, že sú to neživé predmety, ktoré sa časom opotrebujú. Súdržnosť, pochopenie, srdečnosť a vzájomná opora, to sú dary, ktoré nosíme v sebe po celý život a sú veľmi dôležité zvlášť v tomto období plnom obáv, neistoty, obmedzení a zmarených plánov. Sú to dary, ktoré utužujú silu rodiny, ale aj medziľudské vzťahy voči okoliu.
         Buďme voči sebe tolerantní a snažme sa prejaviť a rozdať to dobro, ktoré klíči v každom z nás. Každého z nás toto „pandemické“ obdobie postihlo. Mnohí prišli o prácu, iní pracujú len obmedzene, alebo z domu, čím sa zhoršuje ich ekonomická situácia. Vďaka obmedzenému stretávaniu sa stráca sociálny kontakt, aj kontakt medzi najbližším rodinnými príslušníkmi.
 Najhoršie sú na tom tí, ktorí prišli vďaka vírusu o svojich milovaných. Unavení sú lekári, ktorí stoja v prvej línii a bojujú so smrťou, unavení sú rodičia, ktorí sa nútene stali popri svojom zamestnaní aj učiteľmi svojich detí, unavení sú zamestnávatelia, ale aj občania z neustále sa meniacich opatrení a obmedzení. Unavení sú aj pracovníci našich predajní, ktorí taktiež stoja v prvej línii a sú tu pre všetkých – okrem iného musia zastúpiť kolegov, ktorí sú doma z dôvodu onemocnenia, ošetrovania detí alebo karantény, musia dodržiavať sprísnené hygienické opatrenia a zároveň neustále upozorňovať na ich dodržiavanie zákazníkov. Majú tiež svoje osobné problémy a často musia riešiť so zákazníkmi situácie, ktoré vznikajú len vďaka nedorozumeniam a zvýšenej nervozite zákazníkov. Nezabudnite, že aj oni sú ľudia…
         Preto teraz, na sklonku roka, chcem aj touto cestou v mene svojom, ale aj v mene vedenia a predstavenstva družstva poďakovať všetkým našim zamestnancom za ich usilovnú a obetavú prácu, za zvládanie problémov, ktoré nám tento rok nadelil a za výsledky, ktoré sme napriek tomu spoločne dosiahli. Ďakujem aj všetkým funkcionárom a členom za ich podporu a pomoc a v neposlednom rade našim zákazníkom za ich dôveru prejavenú nákupmi v našich predajniach. Všetkým Vám úprimne ďakujem za úspešnú spoluprácu v roku 2021.
         Do nového roku prajem Vám i Vašim blízkym to najvzácnejšie, čo nemožno kúpiť: zdravie, pokoj, vnútornú slobodu a pracovnú i rodinnú pohodu. Želám nám všetkým, aby sme spoločne zvládli toto ťažké obdobie, aby sme v závere nasledujúceho roka mohli konštatovať, že rok 2022 bol pre nás oveľa lepší, šťastnejší a úspešnejší ako predchádzajúci. Prajem Vám, aby ste nielen pod stromčekom, ale po celý nový rok nachádzali tie najkrajšie ľudské dary – lásku, porozumenie, súdržnosť, oporu,…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *