Menu Zavrieť

Činnosť strediska údržby Liptovský Mikuláš

      Naša 7-členná údržbárska čata v divízii Liptovský Mikuláš, významným spôsobom napomáha bezproblémovému chodu našich predajní v regióne Liptova.
      Hneď začiatkom tohto roku boli nápomocní pri zariaďovaní novej predajne č. 152 Liptovský Hrádok, pri demontáži a prevozoch obchodného zariadenia, montáži rôznych regálov a pultov, ako aj rôznymi drobnými prácami.
      Vlaňajšia zima bola mrazivá s množstvom snehu, a tak naši údržbári mali nemalo práce s rozmrazovaním vodovodných prípojok v niektorých našich budovách a následnými opravami potrubí a ventilov, ako aj s odpratávaním snehu a ľadu zo striech a prístreškov. Vo februári doplnili regály a rôzne obchodné zariadenie v PJ 145 Krmeš a v PJ 208 Lisková. V marci realizovali rekonštrukciu skladového priestoru v PJ 298 Lúčky. V PJ 188 Tempo Liptovský Mikuláš bolo opravované resp. vymenené elektrické osvetlenie za LED trubice a odstraňované rôzne nedostatky. V PJ 028 Ondrašová a 191 Dolný Kubín vybudovali miestnosť pre dopekanie pekárenských výrobkov.
      Veľa výjazdov je z dôvodu najrôznejších opráv osvetlenia, alebo elektroinštalácie, ale tiež poruchy upchatých kanalizačných potrubí a odtokov. Zabezpečujeme aj prevádzku predajní počas ohlásených výpadkov elektrickej energie, a to zapojením elektrocentrály.
      V letných mesiacoch pozornosť sústreďujeme na vonkajšie, a to hlavne murárske a maliarske práce. Boli realizované rekonštrukcie a opravy schodíšť a prístupových chodníkov a výmena protišmykovej betónovej dlažby v týchto predajniach: PJ 013 Beňadiková, 061 Liptovské Kľačany, 228 Liptovská Štiavnička a 001 Závažná Poruba.
       Aj tohto roku boli opravené a natreté niektoré vonkajšie fasády budov, a to PJ 015 Jakubovany, 072 Pavčina Lehota, 110 Malužiná, 061 Liptovské Kľačany a v súčasnosti sa dokončuje budova PJ 141 Ľubeľa. V mesiaci október bude aj vďaka údržbárom znovu otvorená PJ 237 Liptovská Osada, ktorá po rekonštrukcii a zväčšení priestorov bude vybavená novým zariadením.
      V roku 2019 sme zrušili tri predajne – PJ 044 Prosiek, 040 Matiašovce a 106 Vyšná Boca, kde bolo potrebné demontovať a odviezť podľa požiadaviek časť obchodného a chladiaceho zariadenia na iné prevádzkové jednotky.
      Určite ani zďaleka neboli spomenuté všetky pracovné aktivity „našich údržbárov“, ktorí denne vyrážajú na prevádzkové jednotky, aby odstraňovali poruchy a zabezpečovali požiadavky z našich predajní na rôzne technické úpravy z dôvodu dodržiavania hygienických požiadaviek. Je nutné hlavne maľovanie interiérov, či rôzne nátery v prevádzkach. Mnohé poruchy a technické nedostatky si vyžadujú situáciu okamžite riešiť, a to často aj v neskorých hodinách, či počas víkendov.
       Myslím, že je sa čím pochváliť a aj touto cestou vyjadrujeme poďakovanie partii údržbárov pracujúcej v divízii COOP Jednoty Liptovský Mikuláš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *