Menu Zavrieť

COOP LC SEVER, a.s. v prvých 6 mesiacoch roka 2020

      Je za nami prvý polrok 2020 a my môžeme zhodnotiť prvých 6 mesiacov tohto roka. Naše logistické centrum za toto obdobie dosiahlo veľkoobchodný obrat vo výške 30 607 tis. €, čo je nárast o 5 503 tis € oproti obratu dosiahnutému v prvom polroku 2019 pri indexe 121,9%. Vo všetkých tovarových skupinách sme za prvý polrok 2020 zaznamenali nárast obratu, najviac v tabakových výrobkoch.
       V mesiaci marec 2020 sme dosiahli rekordný obrat vo výške 6 458 tis. €, s nárastom až 41,9%, čo bolo spôsobené čiastočne aj blížiacimi sa sviatkami Veľkej noci, ale najmä mimoriadnym stavom súvisiacim s vírusom COVID 19. Zo strany predajní sme zaznamenali obrovský záujem hlavne o trvanlivé potraviny, ako sú múka, ryža, cestoviny, strukoviny, cukor, mlieko. Zvýšený záujem bol aj o čistiace a dezinfekčné prostriedky. Objednávky v priebehu pár dní narástli niekoľkonásobne, výrobcovia nestíhali s výrobou a naše objednávky krátili, resp. neplnili vôbec. S dodávateľmi sme boli v každodennom kontakte z dôvodu nedodávok a zabezpečenia alternatívnych druhov tovaru. Našou snahou bolo, aby sme na všetky podnety z predajní reagovali včas. Bolo potrebné zabezpečiť zvýšený počet áut na dopravu a dodanie objednaného tovaru pre našich odberateľov. Celú krajinu zasiahla obava z pandémie a zákazníci v snahe predzásobiť sa v prípade vyhlásenia núdzového stavu kupovali tovar v oveľa väčších množstvách ako zvyčajne.
       Poďakovanie patrí všetkým našim 106 zamestnancom, ktorí napriek neľahkej a pre každého z nás nepoznanej situácii prispeli k takmer bezproblémovému zabezpečeniu chodu logistického centra.
       Vývoj obratu a hospodárenie nášho logistického centra bude v druhom polroku ovplyvnené najmä letnou turistickou sezónou. Je predpoklad, že väčšina Slovákov bude tráviť svoje dovolenky na Liptove, Orave a v Tatrách, čo by malo viesť k dobrým hospodárskym výsledkom jednotlivých Jednôt i nášho logistického centra. Prevádzkové jednotky COOP Jednôt sa na celkovom obrate našej spoločnosti podieľajú 98,1%, pričom z toho COOP Jednota Liptovský Mikuláš sa podieľa na celkovom obrate 59,2%, COOP Jednota Trstená 22,2% a COOP Jednota Námestovo 16,7%.
       Okrem predajní COOP Jednota zásobujeme tovarom aj odberateľov nezávislej siete, ktorá tvorí 1,9% veľkoobchodného obratu našej spoločnosti. Súčasní i noví odberatelia nespadajúci pod sieť predajní COOP Jednota môžu na nákup tovarov využívať e-shop. Je potrebné zaregistrovať sa a pre potvrdenie registrácie kontaktovať našich obchodných zástupcov starajúcich sa o tento segment zákazníkov.
       Letná sezóna je v plnom prúde a naše skladové priestory sú pripravené na zvýšený nápor objednávok z predajní. V dostatočnom množstve sme predzásobení sezónnym sortimentom a predajne sa na nás môžu so svojimi požiadavkami smelo obrátiť. Budeme spokojní, keď obrat bude rásť aj v druhom polroku a dosiahneme dobré hospodárske výsledky. K nárastu obratu určite prispejú i podporné aktivity tematicky zamerané na podporu predaja – letné akcie, sezónne DNC a ďalšie marketingové činnosti smerujúce k zákazníkom a k zvýšeniu predaja tovarov na pultoch predajní našich odberateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *