Menu Zavrieť

Dar Nadácie Jednota COOP Liptovskej nemocnici s poliklinikou

      Nadácia Jednota COOP svojimi aktivitami pokračuje v humánnych myšlienkach, ktoré boli základom spotrebného družstevníctva už pri jeho zrode a pomáha tam, kde je to najviac potrebné. Podporuje zdravotníctvo, šport a školstvo, ale aj rozvoj vzdelávania, kultúry a umenia.
       Nadácia Jednota COOP sa už dlhodobo snaží poskytovať pomoc aj chorým ľuďom, a to prostredníctvom kúpy lekárskych prístrojov a rôznych pomôcok pre nemocnice a zdravotné zariadenia. Aj Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši pribudlo vďaka Nadácii Jednota COOP zdravotné zariadenie v hodnote takmer 10 000. €.
     Symbolický šek na zakúpenie šesť objemových dávkovačov pre efektívnejšie nastavenie liečby pre pacientov JIS interného oddelenia a chemoterapie prevzali zástupcova NsP – riaditeľka nemocnice Ing. Ľudmila Pohančeníková, MBA, primárka interného oddelenia MUDr. Anna Kubíková, onkológ MUDr. Lucia Polečová a manažérka pre dennú zmenu na JIS Helena Benčová z rúk správcu Nadácie Jednota COOP Ing. Jána Bilinského a predsedu COOP Jednota Liptovský Mikuláš, SD Ing. Jána Šlauku dňa 4. októbra 2019.
      Zariadenie bude slúžiť pacientom onkologickej ambulancie a JIS interného oddelenia pri podávaní liečby presným nastavením prietoku infúzneho roztoku s nariedeným cytostatikom na určitý čas. Toto zariadenie zefektívňuje liečbu pri režimoch chemoterapie, ktorých podávanie trvá aj viac ako 5 hodín, zároveň znižuje toxicitu podávanej liečby a tým zlepšuje aj kvalitu života onkologických pacientov.
       „Našu pomoc zdravotníctvu sa snažíme rozdeliť pre rôzne oddelenia. Za posledné roky sme vďaka Nadácii COOP Jednota venovali zariadenia pre traumatologické a ortopedické oddelenie, zakúpili pumpu pre gastroenterologickú ambulanciu, lekársku zostavu a nástroje pre chirurgické oddelenie, kreslá na podávanie infúzií pre neurologické oddelenie, polohovacie lôžka a ďalšie zdravotnícke zariadenia a pomôcky pre interné oddelenie a úsek JIS,“ uviedol Ing. Ján Šlauka, predseda COOP Jednoty, L. Mikuláš, SD.
      „Prečo sme naše dary smerovali práve do zdravotníctva? Nielenže to veľmi potrebuje, ale takto sa tieto prostriedky priamo dostanú a pomôžu širokému okruhu pacientov – medzi nimi aj našim zamestnancom a zákazníkom. Sme radi, že touto cestou môžeme prispieť aj my k skvalitneniu zdravotníckych služieb.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *