Menu Zavrieť

Dva nové prírastky v divízii Rimavská Sobota

      Aj v divízií v Rimavskej Sobote  je snahou zveľaďovať majetok  družstva, zvyšovať vykazovaný  hospodársky výsledok  a maloobchodný obrat i cestou  rozšírenia siete maloobchodných  predajní v priamom  riadení. Jednou z možností je  získanie nových prevádzkových  priestorov formou ekonomického  prenájmu.
        Z tohto dôvodu sme po  viacerých jednaniach s prenajímateľom  otvorili dve nové  maloobchodné prevádzky, a to v obciach Číž a Hrnčiarske  Zalužany. Obec Číž je známa  hlavne tým, že sú tu obľúbené  kúpele. Po rýchlej dohode so starostom obce bol stanovený  termín otvorenia novej predajne  na 25.10.2019. Predajňa  bola vybavená obchodným zariadením, chladiacou  a mraziacou technikou, bola  dokúpená vitrínka na zákusky  a naše aranžérky celú predajňu odeli do farieb COOP Jednoty.  Už prvé reakcie zákazníkov,  ktorí sa vyjadrovali pochvalne  k otvoreniu novej predajne v ich obci, nás naplnili presvedčením,  že celá vynaložená  práca sa oplatila.
        V obci Hrnčiarske Zalužany sme pôsobili už v minulosti,  avšak vo veľmi malých  a stiesnených priestoroch. Preto sme sa rozhodli zapojiť  do verejnej obchodnej súťaže  vypísanej vedením obce, aby  sme zabojovali o lepšie, väčšie a priestrannejšie obecné  priestory.
      Túto verejnú obchodnú  súťaž sa nám podarilo vyhrať. Stihli sme i stanovený  termín otvorenia predajne č. 433 v Hrnčiarskych Zalužanoch,  a to 14.11.2019. Do  tejto predajne bolo dodané  úplne nové obchodné zariadenie, nová obslužná vitrína na  mäsové výrobky, veľká chladiaca  vitrína na mliečne výrobky,  vitrína na zákusky – proste komplet vybavenie pre obchod  reťazca MIX. Už od otvorenia  vykazovala táto PJ výrazne  vyššie maloobchodné obraty, čo nás nesmierne teší.
        Zaželajme teda novým  predajniam v Číži a rovnako  i v Hrnčiarskych Zalužanoch  veľa spokojných zákazníkov, aby naše družstvo dobre reprezentovali v ťažkej konkurencii a aby naplnili ekonomické aj spoločenské očakávania, ktoré si prajeme. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *