Menu Zavrieť

Prišiel k nám Mikuláš…

      Opäť prišiel ten deň, ktorý už naznačuje, že Vianoce sú  za dverami. Práve 6. december,  kedy oslavujeme sviatok  sv. Mikuláša je dňom, na ktorý  netrpezlivo čakajú všetky deti.  Po dedinách v minulosti putoval  Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi  a každému dobrému dieťaťu  nosil darčeky. Takáto obchôdzka  sa zachovala už len výnimočne.  Stále však deti veria, že vďaka  tomu, že celý rok poslúchali, aj  k nim Mikuláš zavíta a niečo im  do vyleštenej čižmičky prinesie. 
      Tento deň má svoje čaro, či už  ste malý, alebo veľký. Veď nič  nenahradí ten pohľad na dieťa,  ktoré sa ráno budí plné očakávaní  a neskôr zistí, že ani tento  rok ho Mikuláš neobišiel.
       Náš „Jednotársky“ Mikuláš  a anjel zažíva tento radostný  detský pohľad každý rok osobne.
       A nebolo tomu inak ani tento  rok. Začal už 5. decembra, aby  to všetko stihol. Navštívil deti  v predajniach v Liptovskom  Mikuláši na sídlisku Podbreziny  a Nábrežie a potom sa presunul  do novootvorenej predajne  v Dúbrave, kde ho netrpezlivo  čakalo množstvo detí. Cestou  z Dúbravy sa zastavil v predajni  v Liptovskej Teplej a svoju  pochôdzku skončil v jednom  z domov detského domova  v Liptovskom Mikuláši. Do ostatných  domov zašiel až v noci,  kedy deti už spali, ale nezabudli  si nachystať vyčistené čižmičky.
       Na druhý deň putoval opäť.  Prvú zastávku mal v Komjatnej,  kde práve v tento deň sme  otvorili po rekonštrukcii predajňu  a Mikuláš tam nesmel chýbať,  veď keby neprišiel bolo by sklamaných  veľmi veľa detí, ktoré  naňho pred predajňou vyčkávali.  Z Komjatnej putoval do ďalších  predajní. Všade ho vítali deti z  nachystanými básničkami.
       A Mikuláš s anjelikom veru  nelenili a rozdávali všetkým  dookola až do neskorých večerných  hodín, veď dobrých detí je  stále veľa…. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *