Menu Zavrieť

Letná turistická sezóna v našich predajniach

         Nie je prehnaným tvrdením, že žijeme v skutočne ťažkom roku. Začiatok roku 2022 bohužiaľ pokračoval trendom roka minulého a z ekonomického aj zdravotného hľadiska bol prvý polrok veľmi nepriaznivý. Koronakríza sa dotýkala už nás všetkých, nebola to len vzdialená chiméra. Vojna na Ukrajine a energetická kríza vyvolala infláciu.
         Niektorí z nás pracovali s obmedzeniami doma či v práci, niektorí museli zostať vo svojich domovoch s deťmi, iní pracovali viac, ako bežne, aby zabezpečili zvýšené požiadavky na stravu, ochranu zdravia, či zabezpečenie poriadku.
         Pandémia koronavírusu sa dotkla aj COOP Jednoty a všetkých jej pracovníkov, a to v mnohých smeroch. Bolo potrebné zabezpečiť ochranné a dezinfekčné prostriedky pre pracovníkov predajní, ktorí boli v prvej línii a aj ďalších zamestnancov, a samozrejme aj pre zákazníkov, či už na dezinfekciu pri vstupe do predajne, ale aj na samotný predaj. Náklady na dezinfekciu a ochranné pomôcky sa vyšplhali na desaťtisíce EUR. Samotní pracovníci v predajniach museli pracovať v sťažených podmienkach s rúškami na tvári, so zvýšenou hygienou, maximálnou opatrnosťou a pritom vo väčšom nasadení. Predpokladáme, že vďaka uvoľneniu pandemických opatrení sa letná turistická sezóna vydarí, a preto sme sa na ňu snažili maximálne pripraviť.
         Máme to šťastie, že podnikáme v regiónoch, ktoré sú turistami vyhľadávané, či už v zime, ale najmä v letných mesiacoch. Ich výpadok v lete by iste znamenal rozsiahle straty na obrate našich predajní. Vzhľadom na lepšiu epidemickú situáciu budú hranice v lete otvorené a Slovensko sa stane prvým plánom pre dovolenku tak Slovákov, ako aj obyvateľov blízkych štátov.
         Leto je v obchodoch mimoriadne náročné. Vysoké teploty, množstvo turistov, zmenené nároky všetkých zákazníkov súvisiace s grilovaním, opaľovaním sa, pobytom pri vode, prázdninami detí a rodinnými stretnutiami. To všetko kladie vysoké nároky na zabezpečenie tovaru v správnej štruktúre a množstvách tak, aby v regáloch nič nechýbalo a zákazník odchádzal z predajne spokojný.
         Ako po iné roky, tak aj toto leto zabezpečíme doplnenie sortimentu o „letné tovary“ – opaľovacie krémy, grilovacie uhlie, sezónne mäsové výrobky, nápoje, hračky a mnohé ďalšie. Podľa potreby budeme rozširovať otváracie hodiny a zvyšovať frekvenciu zásobovania predajní najmä čerstvými tovarmi. Pripravujeme posilnenie zásobovania sortimentu pečiva, ovocia a zeleniny, konzerv či minerálnych vôd a piva.
         Veríme, že aj počasie nám bude priať a leto naplní predpovede meteorológov. Slovensko je predsa krásne a oplatí sa ho lepšie spoznať. Stavme na bezpečnosť a dovolenkujme na Slovensku!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *