Menu Zavrieť

Letná turistická sezóna začína

          Naša COOP Jednota L. Mikuláš má to šťastie, že podniká v regiónoch, kde je turizmus veľmi rozsiahly, či už v zime, ale najmä v letných mesiacoch. Leto je v obchodoch na Liptove a Spiši mimoriadne náročné. Množstvo turistov, zmenené požiadavky zákazníkov súvisiace s grilovaním, pobytom pri vode, prázdninami detí a rodinnými stretnutiami, to všetko kladie zmenené nároky na zabezpečenie tovaru v správnej štruktúre a množstvách. Nesmie nič chýbať, zákazníci musia odchádzať z predajní spokojní.
          Ako iné roky, tak aj toto leto zabezpečíme doplnenie sortimentu o „letné tovary“ – opaľovacie krémy, grilovacie uhlie, sezónne mäsové výrobky, nápoje, hračky a mnohé ďalšie. Budeme podľa potreby rozširovať otváracie hodiny a zvyšovať frekvenciu zásobovania predajní najmä čerstvými tovarmi. Pripravujeme posilnenie zásobovania sortimentu pečiva a ovocia a zeleniny, konzerv či minerálnych vôd a piva.
          Aj naši zamestnanci to budú mať veľmi náročné – vtedy, keď väčšina oddychuje, oni musia pracovať ešte intenzívnejšie. Patrí im za to náš obdiv a vďaka, veď sú to oni, ktorí sú v prvom kontakte so zákazníkmi. Ich dennodenné nasadenie prináša spokojnosť na jednej strane a výborné obraty počas letných mesiacov na strane druhej.
          No a nejde to samozrejme ani bez správne a výhodne nakúpených tovarov, bez marketingovej podpory rôzneho druhu a následne vyhodnotenia výsledkov. Všetko to dáva synergický efekt a zmysel nášmu podnikaniu.
           Vždy pred letnou a zimnou sezónou prebiehajú aj stretnutia s vedúcimi predajní.
           Po niekoľkoročnej odmlke spôsobenej pandémiou sme mohli tento rok konečne kolegyne a kolegov privítať na podniku a bez obáv si navzájom podať ruky. Tieto naše pravidelné stretnutia organizujeme kvôli výmene skúseností, zabezpečeniu úloh, zhodnoteniu predchádzajúcich mesiacov. Ich súčasťou je aj vyhodnotenie internej súťaže medzi predajňami „Jednotársky päťboj“, ktorá porovnaním vybraných ukazovateľov stanoví 10 najlepších predajní. Ich pracovníci sú zároveň finančne odmenení. Víťazom sa tentokrát stala predajňa Bešeňová, nasledovaná Liptovským Trnovcom a Pribylinou, v prvej päťke sa umiestnili aj predajne Spišský Štvrtok a Chanava. Všetkým zamestnancom týchto predajní aj touto cestou úprimne gratulujeme a ďakujeme za výborné dosiahnuté výsledky.
          Leto je už za dverami, mnohí z nás zaslúžene zrelaxujú. Veríme, že aj počasie vyjde a leto naplní predpovede meteorológov a že turistický ruch nadviaže na úspešnú zimnú sezónu. Slovensko je predsa krásne a oplatí sa ho lepšie spoznávať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *